top
logo
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Facebook Image

Zaloguj sięHD-BackgroundSelector


Dotyczy: studentów I roku EFE PDF Drukuj Email

W piątek 30 września 2011 r. w sali B5  (WIMiI) odbyło się spotkanie inauguracyjne dla studentów  rozpoczynających naukę na EFE w roku akademickim 2011 / 2012. Spotkanie rozpoczęło  się o godz. 1215,  prowadzili je  kierujący EFE - Dr Elżbieta Moryń – Kucharczyk i Prof. Stanisław Drobniak.

W spotkaniu wzięło udział 16  studentów rozpoczynających naukę w EFE, którzy mieli okazję poznać opiekunów swoich specjalności:

  • dr. Dariusza Asendrycha (Computer Modelling and Simulation - CMS),
  • Prof. Piotra Pachurę (Business and Technology - BT),
  • dr Magdalenę Zabochnicką-Światek (Biotechnology for Environmental Protection - BI).

W spotkaniu uczestniczyli studenci programu wymiany LLP – ERASMUS z  Uniwersytetu w Kartagenie w Hiszpanii (Andrés Mendoza Cos i Francisco Pardo Ruiz) oraz  Szabolcs Lukacs, student  Budapest University of Technology and Economics. Studenci z Hiszpanii i Węgier będą  studiować razem ze studentami wszystkich trzech roczników EFE.

Opiekunowie specjalności zapoznali studentów z profilem kształcenia na swoich specjalnościach i przedstawili możliwości zatrudnienia oczekujące na absolwentów. Prof. Stanisław Drobniak omówił system kształcenia w EFE, studenci I roku mieli okazję przedstawić się swoim przyszłym kolegom i nauczycielom oraz wyjaśnić motywację podjęcia studiów w EFE. Dominowały głosy, że studenci chcą studiować w języku angielskim spodziewając się, że ukończenie studiów EFE pozwoli im uzyskać dyplomy ukończenia studiów w kilku kierunkach i zdobyć interesujące perspektywy zatrudnienia.

W spotkaniu uczestniczyła także Prof. Małgorzata Klimek  prowadząca zajęcia z matematyki, Pani Profesor  zapoznała studentów ze sposobem prowadzenia zajęć i  wymaganiami dotyczącymi zaliczania przedmiotów. Następnie studenci otrzymali materiały informacyjne o EFE a  Dr E. Moryń – Kucharczyk przedstawiła plan zajęć i omówiła sposób organizacji studiów w EFE.

W roku akademickim 2011 / 2012 na pierwszy rok studiów  EFE przyjęto 22 studentów, w tym pięciu studentów ze Stanów  Zjednoczonych, Jordanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Studia EFE nie tylko zwiększają liczbę przyjętych kandydatów lecz także dzięki obecności studentów z innych krajów nabierają międzynarodowego wymiaru.

Wszystkim studentom życzymy powodzenia na studiach i zadowolenia z wyboru EFE.

Dr E. Moryń – Kucharczyk

Prof. S. Drobniak

(link do 1st year  EFE students, photo gallery)bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, mailing list. Valid XHTML and CSS.