top
logo
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Facebook Image

Zaloguj sięHD-BackgroundSelector


Dotyczy: wszystkich studentów EFE PDF Drukuj Email

W dniach 7.05 – 10.05.2012  w European Faculty of Engineering odbyły się warsztaty dydaktyczne „ Regional Economies in the 21st century”. Warsztaty zorganizowano dla studentów wszystkich specjalności II roku EFE.

Zajęcia prowadzili Profesor Neil Reid z University of Toledo, USA, wspólnie z  Dr Piotrem Pachurą z  Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem Wydziału Zarządzania PCz.

 

Zaproszony przez Prof. P. Pachurę wykładowca Neil Reid, jest profesorem i dyrektorem Urban Affairs Center na University of Toledo, Ohio, USA i wybitnym  specjalistą z zakresu geografii ekonomicznej. Prof. Neil Reid jest autorem wielu prac poświęconych teorii i praktyce rozwoju ekonomicznego opartego o klastry, opublikowanych min. w Economic Development Quarterly, Economic Development Journal, Annals of Regional Science, Letters in Spatial and Resource Sciences, , and Applied Geography. Prof. N. Reid jest przewodniczącym International Geographical Union’s Commission on the Dynamics of Economic Spaces oraz  European ProClusters Association.

Program warsztatów obejmował zagadnienia związane z programem nauczania przedmiotu „Mikro i  Makroekonomia” dla kierunków „Mechanika i Budowa Maszyn”, „Inżynieria Środowiska”  oraz „Inżynieria Zarządzania”, prowadzonych przez Dr Piotra Tomskiego i i Dr Marcina Sitka z WZ. Nowym elementem warsztatów były zagadnienia alokacji inwestycji przemysłowych i rozwoju regionalnego traktowane zarówno  z punktu widzenia teorii jak i praktyki. Zajęcia obejmowały 25 godzin zajęć wykładowych i ćwiczeń, każdy z omawianych tematów ilustrowany był rozwiązaniem problemu na zasadzie analizy przypadku (Case Study).

Efektem warsztatów  jest ciekawe uzupełnienie treści programowych i sposobu nauczania przedmiotu „Mikro i  Makroekonomia” w EFE. Pełną informację o przebiegu warsztatów oraz sylwetkę zaproszonego wykładowcy znaleźć można w załączonych linkach (workshop programme, about the lecturer)

.

Prof. S. Drobniak

Dr E. Moryń – Kucharczykbottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, mailing list. Valid XHTML and CSS.